CIKM 2009 + | Wook-Shin Han +, Min Song + |
CIKM 2010 + | Mounia Lalmas + |
CIKM 2011 + | Craig Macdonald + |
CIKM 2012 + | Dimitrios Gunopulos +, Alin Dobra + |
CIKM 2013 + | Esteban Zimanyi +, Jianshu Weng + |
CIKM 2014 + | Xiaofeng Meng +, Huan Liu + |
CIKM 2015 + | Shane Culpepper +, Chee Yong Chan + |
CIKM 2016 + | Iadh Ounis +, Huawei Shen +, Min Song + |
CIKM 2017 + | Sourav Bhowmick +, Arash Termehchy + |
CIKM 2018 + | Francesco Bonchi +, Dimitris Gunopulos + |
CIKM 2019 + | Minling Zhang +, Jingrui He + |
CIKM 2020 + | Ilaria Tiddi +, Stefan Conrad + |
CIKM 2021 + | Gao Cong +, Maya Ramanath + |
CIKM 2022 + | Carl Yang +, Srijan Kumar +, George Mohler + |
CIKM 2023 + | Lina Yao +, Martin Halvey + |
CISIS 2009 + | Fatos Xhafa +, Akio Koyama + |
CLEF 2017 + | Linda Cappellato +, Nicola Ferro + |
CLEF 2019 + | Linda Cappellato +, Nicola Ferro + |
CNSM 2020 + | Alexander Clemm +, Mohamed Faten Zhani + |
CNSM 2021 + | Barbara Martini +, Augusto José Venâncio Neto + |
COLD2013 + | Some person + |
COLING 2016 + | Key-Sun Choi +, Monica Monachini +, Yusuke Miyao + |
COLING 2018 + | Timothy Baldwin +, Yoav Goldberg +, Jing Jiang + |
COLING 2020 + | Xiaodan Zhu +, Preslav Nakov +, Jun Zhao + |
CP 2017 + | Charlotte Truchet +, University of Nantes +, France + |
CRYPTO 2018 + | Elette Boyle + |
CRYPTO 2019 + | Carmit Hazay + |
CSCUBS 2016 + | Some person + |
CSCW 1998 + | Mike Robinson +, Paul Dourish + |
CSCW 2000 + | Christine Halverson +, Yvonne Rogers + |
CSCW 2002 + | Hilary Palmen +, John Riedl + |
CSCW 2004 + | Andreas Girgensohn +, Alison Lee + |
CSCW 2006 + | Lyn Bartram +, Bo Begole + |
CSCW 2010 + | Kenton O’Hara +, David Pinelle +, Gilly Leshed + |
CSCW 2011 + | Scott Mainwaring +, Chen Zhao + |
CSCW 2012 + | Darren Gergle +, M. Antonietta Grasso + |
CSCW 2013 + | Jeremy Birnholtz +, Andy Crabtree + |
CSCW 2014 + | Eric Gilbert +, Jacki O'Neill + |
CSCW 2015 + | Laura Dabbish +, Jenn Thom + |
CSCW 2016 + | Marcos R. S. Borges +, Madhu Reddy + |
CSCW 2017 + | Michal Jacovi +, Dave Randall +, Adriana Vivacqua + |
CSCW 2018 + | Chiara Rossitto +, Brian Keegan + |
CSCW 2019 + | JESSICA VITAK +, TANUSHREE MITRA + |
CSCW 2020 + | Saiph Savage +, Alex Williams + |
CSCW 2021 + | Some person +, Erhardt Graeff +, Eden Litt + |
CSMR 2009 + | Massimiliano Di Penta + |
CVPR 2015 + | Alex Berg +, Tamara Berg + |
CVPR 2016 + | Svetlana Lazebnik + |
CVPR 2018 + | Mathieu Salzmann +, Srikumar Ramalingam + |
CVPR 2019 + | Sanja Fidler +, Andrea Vedaldi + |
CVPR 2020 + | Tali Dekel +, Tal Hassner + |
CoNEXT 2019 + | Jia Wang +, Ying Zhang + |
CoNEXT 2020 + | Dario Rossi +, Ilias Leontiadis + |
Comparch 2015 + | Some person + |
DAIS 2018 + | Luis Llana +, Ngoc-Thanh + |
DAIS 2019 + | Andrea Vandin +, Maurice ter Beek +, Valerio Schiavoni + |
DASFAA 2019 + | Qun Chen +, Jun Miyazaki + |
DASFAA 2020 + | Chulyun Kim +, Seon Ho Kim + |
DBPL 2020 + | Yasunori Ishihara +, Oleg Kiselyov + |
DCOSS 2021 + | Enrico Natalizio +, Zhangyu Guan + |
DEXA 2008 + | A Min Tjoa +, Roland R. Wagner + |
DEXA 2019 + | A Min Tjoa + |
DFO Automobil-Tagung 2021 + | Some person + |
DGO 2020 + | WookJoon Sung +, Loni Hagen + |
DGO.2019 + | Luis F. Luna-Reyes +, Sarah Shaer +, Bram Klievink + |
DIAGRAMS 2018 + | Renata de Freitas + |
DIS 2019 + | Silvia Lindtner +, Lisa Nathan + |
DIS 2020 + | Lenneke Kuijer +, Doenja Oogjes + |
DISC 2020 + | Moti Medina + |
DMIEW 2009 + | Takahiro Hara + |
DSN 2016 + | Michel Cukier + |
DSN2017 + | Jean Arlat +, Christof Fetzer + |
DSTUI 2016 + | Some person + |
E-Learning 2.0 - DELFI 2008 + | Christoph Rensing + |
EACL 2021 + | Jonathan Berant +, Angeliki Lazaridou + |
EC 2019 + | Hu Fu +, Scott Duke Kominers + |
EC 2020 + | Hu Fu +, Annie Liang + |
ECCV 2018 + | Stefan Roth +, Laura Leal-Taixe + |
ECCV 2020 + | Adrien Bartoli +, Andrea Fusiello + |
ECIR 2017 + | Some person + |
ECIR 2018 + | Some person + |
ECIR 2019 + | Some person + |
ECOMO 2009 + | San Murugesan +, Christian Kop +, Dimitris Karagiannis + |
ECSA 2010 + | Some person + |
ECSA 2013 + | Some person + |
ECSA 2014 + | Some person + |
ECSA 2015 + | Some person + |
ECSCW 2017 + | Alexander Boden +, Claus Bossen + |
ECSCW 2018 + | Mark Ackerman +, Ludwig Thomas + |
ECSCW 2019 + | Bernhard Maurer +, Nervo Verdezoto + |
ECSCW 2020 + | Jacki O’ Neil +, Anne Weibert + |
EDBT 2019 + | Paolo Papotti + |
EDM 2018 + | Sharon Hsiao +, Joseph Jay Williams + |
EDM 2019 + | Luc Paquette +, Cristobol Romero + |
EDM 2020 + | François Bouchet +, Vanda Luengo + |
EDOC 2017 + | James Lapalme +, Remco Dijkman + |
EDOC 2018 + | Mathias Ekstedt +, James Lapalme + |
EDOC 2019 + | Mathias Ekstedt +, Irina Rychkova + |
EDOC 2020 + | Irina Rychkova +, Dimka Karastoyanova + |