AAAI 2019 + | Matthew Taylor +, Min-Ling Zhang + |
AAAI 2024 + | Jesse Davis +, Ariel Felner + |
AAMAS 2021 + | Francesco Belardinelli +, Matthijs Spaan + |
ACC 2011 + | Yingzi Lin + |
ACC 2013 + | Linda Bushnell + |
ACC 2014 + | Ken Butts + |
ACC 2015 + | Dennis Williams + |
ACC 2016 + | Eric Frew + |
ACC 2017 + | Jerry Lynch + |
ACC 2018 + | Sahika Genc + |
ACC 2019 + | Wei Zhang + |
ACC 2020 + | Belinda Batten + |
ACC 2021 + | Mike Borrello + |
ACCV 2020 + | Imari Sato +, Bohyung Han + |
ACL 2016 + | Jun Zhao +, Sabine Schulte im Walde + |
ACL 2020 + | Milica Gašić +, Saif M. Mohammad +, Dilek Hakkani-Tur + |
ACM GIS 2010 + | Markus Schneider + |
ACM-BCB 2018 + | Mario Cannataro +, Ka Yee Yeung + |
ACMMM 2019 + | Yannis Avrithis +, Daniel Gatica-Perez + |
ACMMM 2020 + | Winston Hsu +, Shervin Shirmohammadi + |
ACNS 2020 + | Jianying Zhou +, Mauro Conti + |
ACSAC 2016 + | Some person + |
ACSAC 2018 + | Harvey Rubinovitz + |
ACSAC 2019 + | Harvey Rubinovitz + |
ADBIS 2017 + | Johann Gamper +, Robert Wrembel + |
ADBIS 2018 + | Silvia Chiusiano +, Csaba Sidló + |
ADBIS 2019 + | Robert Wrembel +, Mirjana Ivanović +, Johann Gamper + |
ADBIS 2020 + | Ladjel Bellatreche +, Mária Bieliková +, Christos Papatheodorou +, … |
ADCOM 2020 + | Dalton Meitei Thounaojam +, Laiphrakpam Dolendro Singh + |
ADMA 2019 + | Yongfeng Dong +, Hua Wang + |
ADMA 2020 + | Zhao Zhang + |
ADW 2009 + | Dominik Flejter +, Tomasz Kaczmarek +, Marek Kowalkiewicz + |
AIED 2019 + | Mingyu Feng +, Ma. Mercedes T. Rodrigo + |
AIED 2021 + | Mingyu Feng +, Alexandra Cristea +, Zitao Liu + |
AINA 2005 + | Chung-Ming Huang + |
AINA 2006 + | Hui-Huang Hsu +, Laurence T. Yang +, Mohammed Younas + |
AINA 2007 + | Leonard Barolli +, Arjan Durresi +, Ruppa K. Thulasiram + |
AINA 2008 + | Akio Koyama +, Elhadi Shakshuki +, David Taniar + |
AINA 2009 + | Stephen Jarvis +, Tomoya Enokido + |
AINA 2018 + | Kin Fun Li +, Elis Kulla +, Stephane Maag + |
AINA 2019 + | Hui-Huang Hsu +, Omid Ameri Sianaki +, Rubem Pereira + |
AINA 2020 + | Tomoya Enokido +, Leonardo Mostarda +, Kin Fun Li + |
ALIFE 2018 + | Reiji Suzuki + |
ALT 2019 + | Steve Hanneke + |
AM-SD2017 + | Christoph Lange +, Andreas Behrend + |
AMCIS 2018 + | Wynne Chin +, Jason Thatcher + |
AMCIS 2019 + | Ron Freeze +, David Green + |
AMCIS 2020 + | Degan Kettles +, Hwee Joo Kam + |
APSEC 2018 + | Takashi Kobayashi + |
APWeb-WAIM 2020 + | Qun Chen +, Jianxin Li + |
ARES 2013 + | Edgar Weippl + |
ARES 2016 + | Edgar Weippl + |
ARES 2018 + | Edgar Weippl + |
ARES 2019 + | Edgar Weippl + |
ARES 2020 + | Edgar Weippl + |
ASE 2017 + | Antonio Filieri +, Corina Pasareanu + |
ASE 2018 + | Houari Sahraoui +, Chouki Tibermacine + |
ASE 2019 + | Reid Holmes +, Sarah Nadi + |
ASE 2020 + | Muneera Bano +, Marouane Kessentini + |
ASPLOS 2018 + | Rajiv Gupta +, Zhijia Zhao + |
ASPLOS 2019 + | Ulya Karpuzcu +, Paul Gratz +, Brian Greskamp + |
ASPLOS 2020 + | Mike Carbin + |
AVI 2016 + | Catherine Plaisant +, Massimo Zancanaro + |
AVI 2020 + | Monica Sebillo +, Shah Rukh Humayoun + |
AsiaCCS 2018 + | Hyoungshick Kim +, Konstantin Beznosov + |
AsiaCCS 2019 + | Kim-Kwang Raymond Choo + |
AsiaCCS 2020 + | Hsu-Chun Hsiao +, Tianqing Zhou + |
BIBE 2017 + | Pothitos Pitychoutis +, Konstantinos Michalopoulos + |
BIGCOMP 2019 + | Atsuyuki Morishima +, Teresa Vazao +, Ji Wu +, … |
BIGCOMP 2020 + | Eyhab Ai-Masri +, Zhiyuan Chen +, Jeff Saltz + |
BIH 2016 + | Some person + |
BIOINFORMATICS 2020 + | Jason Moore +, Carly Bobak +, Kristine Giffin +, … |
BPM 2019 + | Remco Dijkman +, Stefan Schulte +, Johannes de Smedt + |
BPM 2020 + | Henrik Leopold +, Adela del Río Ortega +, Flavia Santoro + |
BPMDS 2009 + | Selmin Nurcan +, Rainer Schmidt +, Pnina Soffer +, … |
Broadnets 2018 + | Felipe Gil Castiñeira +, Ayman Radwan + |
Broadnets 2019 + | Chaocan Xiang + |
Broadnets 2020 + | Yuanyuan Zhang + |
BuildSys 2019 + | Semiha Ergan +, Dan Wang + |
CADE 2017 + | Philipp Ruemmer + |
CAiSE 2020 + | Sophie Dupuy-Chessa +, Erik Proper + |
CAiSE 2021 + | Artem Polyvyanyy +, Stefanie Rinderle-Ma + |
CCC 2009 + | Some person + |
CCGrid 2019 + | Adel Nadjaran Toosi +, Borja Sotomayor + |
CCS 2018 + | Rei Safavi-Naini; +, Ali Miri; + |
CCS 2019 + | Thorsten Holz; + |
CDC 2018 + | Warren Dixon + |
CDC 2019 + | Ilya Kolmanovsky + |
CGO 2018 + | Stephen Siegel + |
CGO 2019 + | Xipeng Shen + |
CGO 2020 + | Johann Hauswald +, Yunqi Zhang + |
CHI 2018 + | Johannes Schöning; +, Xinru Page; +, Nithya Sambasivan; + |
CHI 2019 + | Jorge Goncalves; + |
CHIIR 2018 + | Xiaojun Yuan + |
CIIS 2016 + | Some person + |
CIKM 2004 + | Shlomo Argamon + |
CIKM 2005 + | Shlomo Argamon + |
CIKM 2006 + | Il Yeol Song + |
CIKM 2007 + | Dongwon Lee + |
CIKM 2008 + | Gregory Grefenstette + |
CIKM 2009 + | Wook-Shin Han +, Min Song + |
CIKM 2010 + | Mounia Lalmas + |
CIKM 2011 + | Craig Macdonald + |
CIKM 2012 + | Dimitrios Gunopulos +, Alin Dobra + |
CIKM 2013 + | Esteban Zimanyi +, Jianshu Weng + |
CIKM 2014 + | Xiaofeng Meng +, Huan Liu + |
CIKM 2015 + | Shane Culpepper +, Chee Yong Chan + |
CIKM 2016 + | Iadh Ounis +, Huawei Shen +, Min Song + |
CIKM 2017 + | Sourav Bhowmick +, Arash Termehchy + |
CIKM 2018 + | Francesco Bonchi +, Dimitris Gunopulos + |
CIKM 2019 + | Minling Zhang +, Jingrui He + |
CIKM 2020 + | Ilaria Tiddi +, Stefan Conrad + |
CIKM 2021 + | Gao Cong +, Maya Ramanath + |
CIKM 2022 + | Carl Yang +, Srijan Kumar +, George Mohler + |
CIKM 2023 + | Lina Yao +, Martin Halvey + |
CISIS 2009 + | Fatos Xhafa +, Akio Koyama + |
CLEF 2017 + | Linda Cappellato +, Nicola Ferro + |
CLEF 2019 + | Linda Cappellato +, Nicola Ferro + |
CNSM 2020 + | Alexander Clemm +, Mohamed Faten Zhani + |
CNSM 2021 + | Barbara Martini +, Augusto José Venâncio Neto + |
COLD2013 + | Some person + |
COLING 2016 + | Key-Sun Choi +, Monica Monachini +, Yusuke Miyao + |
COLING 2018 + | Timothy Baldwin +, Yoav Goldberg +, Jing Jiang + |
COLING 2020 + | Xiaodan Zhu +, Preslav Nakov +, Jun Zhao + |
CP 2017 + | Charlotte Truchet +, University of Nantes +, France + |
CRYPTO 2018 + | Elette Boyle + |
CRYPTO 2019 + | Carmit Hazay + |
CSCUBS 2016 + | Some person + |
CSCW 1998 + | Mike Robinson +, Paul Dourish + |
CSCW 2000 + | Christine Halverson +, Yvonne Rogers + |
CSCW 2002 + | Hilary Palmen +, John Riedl + |
CSCW 2004 + | Andreas Girgensohn +, Alison Lee + |
CSCW 2006 + | Lyn Bartram +, Bo Begole + |
CSCW 2010 + | Kenton O’Hara +, David Pinelle +, Gilly Leshed + |
CSCW 2011 + | Scott Mainwaring +, Chen Zhao + |
CSCW 2012 + | Darren Gergle +, M. Antonietta Grasso + |
CSCW 2013 + | Jeremy Birnholtz +, Andy Crabtree + |
CSCW 2014 + | Eric Gilbert +, Jacki O'Neill + |
CSCW 2015 + | Laura Dabbish +, Jenn Thom + |
CSCW 2016 + | Marcos R. S. Borges +, Madhu Reddy + |
CSCW 2017 + | Michal Jacovi +, Dave Randall +, Adriana Vivacqua + |
CSCW 2018 + | Chiara Rossitto +, Brian Keegan + |
CSCW 2019 + | JESSICA VITAK +, TANUSHREE MITRA + |
CSCW 2020 + | Saiph Savage +, Alex Williams + |
CSCW 2021 + | Some person +, Erhardt Graeff +, Eden Litt + |
CSMR 2009 + | Massimiliano Di Penta + |
CVPR 2015 + | Alex Berg +, Tamara Berg + |
CVPR 2016 + | Svetlana Lazebnik + |
CVPR 2018 + | Mathieu Salzmann +, Srikumar Ramalingam + |
CVPR 2019 + | Sanja Fidler +, Andrea Vedaldi + |
CVPR 2020 + | Tali Dekel +, Tal Hassner + |
CoNEXT 2019 + | Jia Wang +, Ying Zhang + |
CoNEXT 2020 + | Dario Rossi +, Ilias Leontiadis + |
Comparch 2015 + | Some person + |
DAIS 2018 + | Luis Llana +, Ngoc-Thanh + |
DAIS 2019 + | Andrea Vandin +, Maurice ter Beek +, Valerio Schiavoni + |
DASFAA 2019 + | Qun Chen +, Jun Miyazaki + |
DASFAA 2020 + | Chulyun Kim +, Seon Ho Kim + |
DBPL 2020 + | Yasunori Ishihara +, Oleg Kiselyov + |
DCOSS 2021 + | Enrico Natalizio +, Zhangyu Guan + |
DEXA 2008 + | A Min Tjoa +, Roland R. Wagner + |
DEXA 2019 + | A Min Tjoa + |
DFO Automobil-Tagung 2021 + | Some person + |
DGO 2020 + | WookJoon Sung +, Loni Hagen + |
DGO.2019 + | Luis F. Luna-Reyes +, Sarah Shaer +, Bram Klievink + |
DIAGRAMS 2018 + | Renata de Freitas + |
DIS 2019 + | Silvia Lindtner +, Lisa Nathan + |
DIS 2020 + | Lenneke Kuijer +, Doenja Oogjes + |
DISC 2020 + | Moti Medina + |
DMIEW 2009 + | Takahiro Hara + |
DSN 2016 + | Michel Cukier + |
DSN2017 + | Jean Arlat +, Christof Fetzer + |
DSTUI 2016 + | Some person + |
E-Learning 2.0 - DELFI 2008 + | Christoph Rensing + |
EACL 2021 + | Jonathan Berant +, Angeliki Lazaridou + |
EC 2019 + | Hu Fu +, Scott Duke Kominers + |
EC 2020 + | Hu Fu +, Annie Liang + |
ECCV 2018 + | Stefan Roth +, Laura Leal-Taixe + |
ECCV 2020 + | Adrien Bartoli +, Andrea Fusiello + |
ECIR 2017 + | Some person + |
ECIR 2018 + | Some person + |
ECIR 2019 + | Some person + |
ECOMO 2009 + | San Murugesan +, Christian Kop +, Dimitris Karagiannis + |
ECSA 2010 + | Some person + |
ECSA 2013 + | Some person + |
ECSA 2014 + | Some person + |
ECSA 2015 + | Some person + |
ECSCW 2017 + | Alexander Boden +, Claus Bossen + |
ECSCW 2018 + | Mark Ackerman +, Ludwig Thomas + |
ECSCW 2019 + | Bernhard Maurer +, Nervo Verdezoto + |
ECSCW 2020 + | Jacki O’ Neil +, Anne Weibert + |
EDBT 2019 + | Paolo Papotti + |
EDM 2018 + | Sharon Hsiao +, Joseph Jay Williams + |
EDM 2019 + | Luc Paquette +, Cristobol Romero + |
EDM 2020 + | François Bouchet +, Vanda Luengo + |
EDOC 2017 + | James Lapalme +, Remco Dijkman + |
EDOC 2018 + | Mathias Ekstedt +, James Lapalme + |
EDOC 2019 + | Mathias Ekstedt +, Irina Rychkova + |
EDOC 2020 + | Irina Rychkova +, Dimka Karastoyanova + |
EKAW 2010 + | Siegfried Handschuh + |
EKAW 2016 + | Matthew Horridge +, Jun Zhao + |
EKAW 2020 + | Anastasia Dimou +, Karl Hammar + |
EMNLP 2014 + | Enrique Alfonseca +, Eric Gaussier + |
EMNLP 2015 + | Zornitsa Kozareva +, Jörg Tiedemann + |
EMNLP 2020 + | Lonneke van der Plas +, Jackie Chi Kit Cheung + |
ER 2017 + | Sergio De Cesare + |
ER 2020 + | Georg Grossmann +, Sudha Ram + |
ESEC/FSE 2017 + | Steffen Becker +, Patricia Lago + |
ESEC/FSE 2020 + | Vladimir Filkov +, David Lo + |
ESOCC 2012 + | Some person + |
ESORICS 2018 + | Joaquin Garcia-Alfaro + |
ESORICS 2019 + | Joaquin Garcia-Alfaro + |
ESORICS 2020 + | Mark Manulis + |
ESWC 2018 + | Heiko Paulheim +, Jeff Pan + |
ESWC 2019 + | Maria Maleshkova +, Stefan Schlobach + |
ESWC 2020 + | Olaf Hartig +, Katja Hose + |
ESWC 2021 + | Some person + |
ETAPS 2021 + | Joaquin Garcia-Alfaro + |
Etfa2019 + | Moris Behnam +, Paulo Pedreiras + |
EuCAP 2018 + | George Goussetis +, Dirk Heberling + |
EuCAP 2019 + | Eva Rajo Iglesia +, Sean Victor Hum + |
EuCAP 2020 + | Vitaliy Zhurbenko + |
FCT 2001 + | Yossi Azar +, Evripidis Bampis + |
FCT 2011 + | Volker Stolz + |
FDM2017 + | Some person + |
FOCS 2020 + | Nina Balcan +, Alexander Sherstov + |
FOIS 2018 + | Ludger Jansen +, Daniele Radicioni + |
FOSAD 2016 + | Some person + |
GECCO 2017 + | Markus Wagner +, Julia Handl + |
GECCO 2018 + | Carlos Cotta +, Tapabrata Ray + |
GECCO 2019 + | Richard Allmendinger +, Carlos Cotta + |
GECCO 2020 + | Richard Allmendinger +, Hugo Terashima Marín + |
Gelehrtenkarrieren2017 + | Some person + |
Group 2020 + | Casey Fiesler +, Dakuo Wang + |
H-WORKLOAD 2020 + | Sagar Saxena + |
HAIS 2020 + | Some person + |
HCIV 2009 + | Achim Ebert +, Peter Dannemann + |
HPC Asia 2020 + | Ken'ichi Itakura + |
HPCA 2018 + | Shahar Kvatinsky + |
HPCA 2019 + | Chao Li + |
HPDC 2017 + | Rich Wolski +, Ana Lucia Varbanescu + |
HPDC 2018 + | Douglas Thain + |
Humanoids 2019 + | Katsu Yamane +, Amit Kumar Pandey +, Tomomichi Sugihara + |
I-SPAN 2017 + | Christopher Nugent +, Xiaobo Zhou +, Wei Jie +, … |
I-SPAN 2018 + | Lai Tu +, Yanyan Xu +, Xiaoyi Jiang +, … |
I-SPAN 2019 + | Christian Esposito + |
ICA3PP 2020 + | Laizhong Cui +, Xuyun Zhang + |
ICALP 2020 + | Frédéric Blanqui + |
ICAMEM2017 + | Some person + |